Loading...
obrazek

Chiropraktyka - odmiana miękkiej i bardziej subtelnej terapii manualnej.

Stosuję chiropraktyką McTimoney-Corley’a, która jest unikalną terapią obejmująca swym działaniem cały aparat ruchu.

Pracuję w niej na tkankach miękkich, dlatego często nazywa się ją czasem "powięziową".

Wywodzi się w prostej linii od Dawida Palmera, ojca chiropraktyki, który praktykował w Ameryce Północnej, ale dopiero McTimony i Hugo Corley przeszli do pracy na całym aparacie ruchu, czyniąc z niej zupełnie nowe narzędzie o praktycznie nieograniczonym zasięgu.

Unikalność tej techniki polega m. in. na tym, że wprowadzono tzw. impuls chiropraktyczny, który wykorzystuje zasadę piezoelektryki. Za pomocą delikatnych mobilizacji na tkankach miękkich i kościach głowy, kręgosłupa, miednicy, kończyn, ciało otrzymuje szereg impulsów do powrotu do prawidłowego/naturalnego funkcjonowania.

W wielu krajach o wysokim poziomie rozwoju chiropraktyka jest stosowana od wielu lat profilaktycznie, dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia, na dodatek jest to opłacane w ramach tzw. „kasy chorych”.

Dobre rezultaty osiągają osoby pracujące fizycznie, które poddają się regularnie zabiegom chiropraktycznym.

Polacana metoda przeze mnie  przy problemach z kręgosłupem, barkiem, bólami głowy i szyi , przeciążeniem tzw - przy pracy przy komputerze, dla dzieci, które zamiast biegać i ruszać się często siedzą w ławkach i noszą ciężkie plecaki z podręcznikami.

Dzieci uwielbiają chiropraktykę i zwykle na ich młodych ciałach najszybciej widać efekty pracy.

coach systemowy, dyplomowany chiropraktyk,
terapeuta craniosacrale, bioenergoterapeuta
mgr Lilianna Izabela Skowron
+48 609 275 791
centrum.iskierka@gmail.com